ما را حمایت کنید
 

آمار نهایی ثبت نام کنندگان کنکور ۹۶

مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور اعلام کرد که در ثبت نام کنکور سال ۱۳۹۶ بیش از ۵۰ درصد داوطلبان در رشته علوم تجربی امتحان خواهند داد و افزود: آزمون کنکور سراسری روزهای ۱۵ و ۱۶ تیرماه سال ۹۶ در حوزه‌های امتحانی سراسر کشور برگزار خواهد شد.

دکتر حسین توکلی در ادامه توضیح داد: آزمون سراسری سال ۹۶ به منظور پذیرش دانشجو برای دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، مجازی، پردیس‌های خودگردان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور، موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی، پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان، دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و همچنین کد رشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی برگزار میشود.

وی در ادامه تصریح کرد: برای شرکت در آزمون سراسری ۹۶ جمعا تعداد ۹۲۹ هزار و ۷۹۱ داوطلب ثبت نام نموده‌اند که از این تعداد ۵۴۸ هزار و ۲۲۰ نفر زن و مابقی مرد هستند. بنا به گفته دکتر حسین توکلی، از تعداد ثبت نام کنندگان کنکور سراسری ۱۴۸ هزار و ۴۲۹ نفر در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی، ۵۸۰ هزار و ۳۰۱ داوطلب در گروه آزمایشی علوم تجربی، ۱۸۴ هزار و ۱۲۲ نفر در گروه آزمایشی علوم انسانی،‌ ۱۰ هزار و ۴۸۵ نفر در گروه آزمایشی هنر و ۶۴۵۴ داوطلب نیز در گروه آزمایشی زبان‌های خارجی ثبت نام کرده‌اند. بطور کلی تعداد ۵۱ هزار و ۴۵۴ نفر علاوه بر شرکت در گروه‌های آزمایشی اصلی علاقمندی خود را در گروه‌ آزمایشی هنر و تعداد ۱۱۱ هزار و ۹۴۸ نفر نیز علاقمندی خود را برای شرکت در گروه آزمایشی زبان‌های خارجی اعلام کردند.

مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور گفت: آمار داوطلبان ثبت نام کننده در آزمون سراسری ۹۶ با تعداد ۹۲۹ هزار و ۷۹۱ داوطلب نسبت به آمار داوطلبان ثبت نام‌کننده در آزمون سراسری ۹۵ که تعداد ۸۶۰ هزار و ۴۳۷ نفر بوده است تعداد ۶۹ هزار و ۳۵۵ نفر به عبارتی حدود ۷.۵ درصد افزایش یافته است.

مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور یادآور شد که براساس برنامه زمانی اعلام شده آزمون سراسری ۹۶ در روزهای پنجشنبه ۱۵ و جمعه ۱۶ تیرماه ۹۶ در حوزه‌های امتحانی مربوطه برگزار میشود.

حسین توکلی در پایان خاطرنشان کرد: کارت شرکت در آزمون کلیه داوطلبان گروه‌های آزمایشی پنج گانه آزمون سراسری ۹۶ دوشنبه ۱۲ تیرماه بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت. لذا داوطلبان از روز دوشنبه ۱۲ تا چهارشنبه ۱۴ تیرماه میتوانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش پرینت کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنند.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*